Martin Kolda

managing director / jednatel společnosti

Zakladatel a ředitel společnosti Art 4 People s mnohaletou praxí v oboru umělecké produkce a managementu, který je též kreativec, dramaturg, režisér, choreograf, pedagog a porotce interpretačních a choreografických soutěží.

Od mládí se věnoval společenskému tanci, roku 2007 dosáhl titulu vicemistra ČR ve standardních formacích a posléze reprezentoval ČR na mistrovství světa. Vystudoval konzervatoř Taneční centrum Praha, kde byl členem souboru Balet Praha Junior. S tímto souborem se účastnil mnoha zahraničních turné, soutěží a stáží (Skotsko, Francie, Německo, Itálie, Ukrajina, Polsko atd.) Již při studiích byl členem baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Další jevištní praxi získával na scénách Stavovského divadla, Laterny magiky, Hudebního divadla Karlín, Jihočeského divadla, atd. V roce 2013 absolvoval magisterské studium na katedře tance na HAMU. Již při studiu vysoké školy zastával pozici vedoucího produkce souboru Balet Praha Junior.  Od roku 2014 začal spolupracovat s Pražským komorním baletem a v letech 2015 - 2016 zde působil jako výkonný ředitel. S tímto souborem realizoval mnoho zahraničních turné po Evropě i v zámoří (Mexiko, Jižní Korea atd.).  Je dramaturgem a jedním ze zakladatelů festivalu Dance Life EXPO, který kontinuálně pořádá od roku 2012. Během své kariéry spolupracoval s velkým množstvím renomovaných umělců, tanečníků a choreografů (např.: Vincent Paterson – choreograf Michaela Jacksona a Madonny; Daniel Urquilla – ředitel Ballet Folklórico Nacional Argentino, Nikola Márová & Michal Štípa – první sólisté baletu Národního divadla v Praze;  Jeanne Solan – sólistka a baletní mistr Nederlands Dans Theater a další). Věnuje se pedagogické a choreografické činnosti napříč různými pohybově-tanečními uměleckými žánry (balet, moderní tanec, jazz, show dance, společenské tance, pole dance, nový cirkus,…) a v těchto odvětvích je také často zvaným porotcem na různých soutěžích jak v ČR, tak i v zahraničí.

Působí také jako režisér a choreograf a jeho uměleckou tvorbu jste mohli vidět při projektech Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, DESIGNBLOK, CZECH TEAM Grand Event, ČESKO-SLOVENSKO má Talent, Zlatá Praha nebo v mnoha TV pořadech či filmech (Télévision Française 1, ZDF, TV Prima, Česká televize,…).

TOP